O nás

Historie

Začátek firmy se datuje od konce roku 1992, kdy jako fyzická osoba začal Jan Pacal podnikat ve sklepních prostrech svého rodinného domu. Zabýval se výrobou strojů a zařízení s mechanickým pohonem. Po stále častějších objednávkách začaly prostory nevyhovovat, tak se Jan Pacal rozhodl v roce 1999 zakoupit staré nevyužité hospodářské stavení v obci Svařenov u Velkého Meziříčí. Postupně se část budovy zrekonstruovala a část budovy se od základů vystavěla nová.  Do nových prostor se pak přestěhovala celá výroba.

V roce 2004 založil Jan Pacal se svým synem Lubošem společnost JPL kovo s.r.o.  a pokračovali ve výrobě jako společnost s ručením omezeným.

Roku 2007 byl zbourán seník, který býval součástí původního hospodářského stavení a sloužil firmě jako sklad materiálu. Stejného roku na místě bývalého seníku, začala stavba nové haly, která byla dokončena i se zámkovou dlažbou v celém areálu firmy v roce 2008.

Asi v roce 2008 pořídila firma JPL kovo s.r.o. svůj první CNC stroj. Vzhledem ke stále se zvyšující poptávce výroby, se firma rozhodla investovat do dalšího strojového parku. Časem se stroje obnovovaly až do dnešního stavu.